Almanya eğitim danışmanlığı, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin son yıllarda sıkca tercih ettikleri danışmanlık seçeneklerinden birisi olarak gözüküyor. Almanya üniversitelerinin özellikle teknik alanlardaki kalitesi ve uluslarası platformda tanınmaları bu tercihi ön plana çıkarıyor.


Almanya da Eğitim

Bizler, Almanya eğitim danışmanlığı olarak size en uygun Almanya’daki üniversite seçeneklerini sunuyoruz. Avrupa Birliğinin kurucu ülkelerinden birisi olan Almanya’da yaşam kalitesinin yüksek standartlardadır. Almanya’nın gelişmiş endüstri ve üniversitelerin uluslararası platformdaki denklikleri sayesinde üniversiteler oldukça rağbet görmektedirler.

Öte yandan, Almanya’daki üniversitelerin öğrencilere sunduğu akademik imkanların üst düzey olması da bu ilginin sebeplerindendir. Almanya Eğitim danışmanlığından yardım aldığınızda Almanca dil bilginiz az seviyede dahi olsa, bizler sizlere gerekli olan her kolaylığı sağlıyoruz. Ve dilediğiniz her an yanınızda yer alarak olası sorunlarınıza kısa sürede çözüm getiriyoruz.

Üniversite eğitimi sürecinde hangi konuda rehberliğe ihtiyacınız varsa bunu sizlere sağlıyoruz. Almanya’da özellikle ilk senenizdeki acemiliği üzerinizden atana kadar her konuda destekçiniz oluyoruz.

Türkiye’de iyi bir üniversiteye harcayacağınız meblağ ile dilerseniz Almanyada üniversite okumak isteyebilirsiniz, üstelik dünyaca ünü kanıtlanmış yüksek seviyedeki eğitimden faydalanabilirsiniz. Türkiye’de eğitim gördüğünüzde diplomanız tabi ki Almanya’da kabul görür ama çalışma ve ikamet için şartlarını da yerine getirmeniz gerekir.

Ayrıca, üniversite diplomanızı Almanya’da herhangi bir üniversiteden aldığınız takdirde ve on sekiz ay içerisinde iş bulma hakkına sahip olursunuz. Bu durumda çalışma ve ikamet izniniz de otomatik olarak verilmektedir. Bu sayede iyi bir eğitim aldığınız gibi, aynı zamanda alanınızda da kendinizi oldukça iyi yetiştirme imkanınız oluşacaktır.


7 Madde ile Almanya Eğitim Danışmanlığı

  1. Almanya eğitim danışmanlığı Almanyada üniversite öğrenimi hususunda tamamen öğrenci merkezli çalışır. Almanyada üniversite öğreniminiz öncesinde, bizleri seçtiğiniz takdirde, zaman kaybetmek ve gereksiz masraf yapmasınız. Bunun yerine, hem zaman kaybetmezsiniz, hem de tasarruf sağlarsınız.
  1. Danışmanlığımız, sadece alanında uzman kişiler ile çalışmaktadır. Ve Almanyada üniversiteler hakkında teferruatlı bilgiye sahip olan ehil kişiler ile yönetilmekte ve çalışmalarını sürdürmektedir. Öğrencilerimiz Almanya’da bulundukları süreç içerisinde de danışmanlarımızdan telefon ile bilgi alabilmektedirler.
  1. Başvurularınız değerlendirirken, adayların geçmişteki akademik çalışmalarını da göz önüne alarak değerlendirmeler yapılmakta ve değerlendirilmektedir. Bu sebeple bugüne kadar Almanya’daki üniversitelere başvurularda %100 üniversite kabulü sağlanmıştır.
  1. Üniversite başvurularınızda, Almanca, İngilizce, Fransızca veya Türkçe olarak, tüm evrak işlemlerinizi itina ile tamamlayarak olumsuluk riskini sıfıra indirilmektedir.
  1. Üniversitelere yerleşen öğrencilere, Almanaya’ya gitmeden önce oryantasyon programları sunulmaktadır. Böylece öğrencilerimiz Almanya’da üniversite öğrenimlerini görmeden önce edindikleri tecrübeler ile eğitimlerini tamamlayabilmektedirler.
  1. Danışmanlarımız, üniversiteye gidecek olan öğrenci adaylarının eğitim durumunu incelerler. Öğrencilerimizin dil okulu eğitimi almaları gerektiği takdirde,  bir haftalık içerisinde dil okulunu kaydını da yaptırmaktadırlar. Öte yandan öğrenci adaylarının vize prosedürleri de danışmanlarımız tarafından itina ile yerine getirilmektedir.
  1. Üniversitelere yerleşen öğrencilerimizin yurt kayıtları danışmanlarımız tarafından itina ile yapılmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Karşılaştırmalı ülkeler arası üniversite harcirahları;


ABD           
10.000 $ – 30.000 $

İngiltere   10.000 £- 20.000 £

Kanada     10.000 $-25.000 $

Türkiye     8.000 $ – 15.000 $

Almanya Eğitim ÜCRETSİZ

Tüm bu avantajların yanı sıra, Almanya’da üniversite okurken isterseniz, Almanca ile birlikte İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitimi de alabilirsiniz. Üstelik bu eğitimi Türkiye koşullarına oranla çok daha uygun fiyata elde edebiliyorsunuz.

Saymakla bitmeyen üniversite avantajları için bizlerle iletişim kurabilir ve yapacağımız planlama ile sorunsuzca eğitim sürecinizi en iyi şekilde geçirebilirsiniz.

Almanya’da Eğitim Danışmanlığı için mutlaka danışmanlarımıza ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

    5/5 - (5 votes)