Almanyada Mba ve Llm

Almanyada Mba Masteri

almanyada mba masteri

Almanyada Mba ve LLM masteri, Türkiyede İşletme, iktisat, Maliye, Ekonometri mezunları için idealdir. İktisadi ve idari bilimler fakültesinden bir bölümden mezun iseniz, en uygun koşullarla Almanyada mba masteri yapma olanağına sahipsiniz demektir.

Almanyada Mba ve LLM masteri

Öte yandan, eğer Türkiye’de hukuk fakultesi mezunu iseniz, Almanya’da LLM masterinizi yapabilirsiniz. Almanya’da master programları içerisinde Mba ve LLM masterleri önemli bir yer teşkil etmektedir. Çünkü MBA ve LLM masteri ortalama 1 yıl sürmektedir ve bu master programlarının akademik program dili genellikle İngilizcedir.

Almanyada Mba masteri, işletme, finans, yönetim ve ekonomi dersleri ağırlıklıdır. Öte yandan LLM masteri ise, Avrupa hukuku ve uluslararası hukuk dersleri ağırlıklıdır. Almanya’da MBA masteri yapmanın en büyük avantajı ; diğer batı ülkelerine göre, sömestr ücreti olarak üniversitelerin çok daha uygun ve cazip olmasıdır.

Ayrıca bilinmelidir ki, MBA masteri 12 aylık full programlar ile verilmekte ve program sonrası öğrencilerden bitirme tezi istenmektedir. MBA masteri veren okullar genellikle onlarca farklı ülkelerden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Almanya’da MBA masteri veya LLM masteri yapmayı düşünüyorsanız, başvuru formumuzu doldurarak uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Almanyada İşletme Yüksek Lisans

Öte yandan, Almanyada işletme yüksek lisans programınızı ister İngilizce ister Almanca olarak gerçekleştirebilirsiniz. Berlin teknik üniversitesi, Münih teknik üniversitesi gibi Almanya’nın sayılı üniversitesinde işletme yüksek lisansı yapabilirsiniz. İşletme yüksek lisans programlarında ağırlıklı olarak yönetim ve pazarlama dersleri okutulmaktadır.

    Bu İçeriği Oyla