Almanyada Eğitim

Almanyada eğitim

Almanyada eğitim, toplamda 418 üniversitenin bulunduğu Almanya’da eğitim almak artık tüm dünyada daha çok tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Genel olarak kaliteli eğitim kadroları ile dikkat çeken Almanya üniversiteleri, Türkiye’de YÖK tarafından da denkliği olan uluslararası üniversitelerdir. Yani Almanya’da eğitim gören bir öğrencinin diplomasının sadece Almanya’da geçerli olmayacağını, bu diplomların dünyanın heryerinde geçerliliğinin olacağını bilmemiz gerekiyor.

Dünya’daki en iyi üniversiteler sıralamaları baz alındığında, Almanya’da bulunan 5 devlet üniversitesi en iyi 100 üniversite içerisinde yer bulabilmiştir. Bu başarı Almanya’da eğitim sistemine ne kadar fazla önem verildiğinin aleni bir göstergesi ve açıklamasıdır.

Türkiye’nin aksine federal olarak yönetilen Almanya’ da üniversiteler tek bir devlet kurumuna bağlı olarak değil, bağımsız olarak öğrencilere eğitim vermektedirler. Bulunan 16 eyalet kendi içerisinde bulunan üniversitelerden sorumludur ve eğitim ile ilgili düzenlemeleri her zaman kendileri yapmaktadırlar.

Ancak bu durum aynı zamanda her eyalette farklı bir eğitim anlayışının benimsendiği anlamını taşımamaktadır. Çünkü Almanyada eyaletler arası eğitim sistemi karşılaştırıldığındaorta, çok fazla farklar görülmemektedir.

Avrupa’nın en gelişmiş sanayi ve teknoloji merkezlerinden olan Almanya’daki üniversitelerin eğitimi, dil olarak Almanca’ya dayalıdır. Ve tüm üniversitelerde neredeyse Almanca eğitim verilir. Ancak aynı zamanda bazı lisans ve master programlarında İngilizce eğitim de verilmektedir.

Bunun yanında, yurt dışından gelen öğrencilerin üniversiteye kabul edilmesi için yeterli yabancı dile sahip olmaları gerekir. Bu yüzden temel Almanca seviyesinden itibaren yaklaşık olarak 700 – 800 saat Almanca dil dersinin alınması gerekmektedir. Yani Almanyada üniversite eğitimi almak istiyorsanız, en az C1 seviyesinde Almanca dersi almış olmanız ve Almanca bilginizi belgelemeniz gerekiyor.

Almanya’da Almanca hazırlık dönemi, 1 yıl, lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yılı kapsamaktadır. Almanya’da en çok tercih edilen üniversiteler ise genellikle teknik üniversitelerdir. Çünkü teknik üniversiteler sadece Almanya’ da değil, tüm Avrupa’da önde gelen kaliteli eğitim vermektedirler. Bu yüzden teknik üniversite bakımından Avrupa’da sayılı üniversiteler arasında ilk Almanya üniversiteleri gelmektedir.

Almanya'Da Üniversite Okumanız Için 10 Neden - Edumag

Almanyada eğitim için tercih edilen üniversiteler

·        Bonn Rheinische Üniversitesi
·        Freiburg Albert Ludwigs Üniversitesi
·        Aachen Teknik Üniversitesi
·        Giessen Üniversitesi
·        Philips Marburg Üniversitesi
·        Münster Üniversitesi
·        Münih Ludwig Maximilians Üniversitesi
·        Münih Teknik Üniversitesi
·        Hannover Leibniz Üniversitesi
·        Heidelberg Üniversitesi
·        Frankfurt Geothe Üniversitesi
·        Stuttgart Üniversitesi
·        Berlin Humboldt Üniversitesi
·        Berlin Freie Üniversitesi
·        Berlin Teknik Üniversitesi
·        Hamburg Üniversitesi
·        Mannheim Ünviersitesi
·        Köln Üniversitesi
·        Bremen Üniversitesi
·        Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi
·        Duisburg / Essen Üniversitesi
·        Dortmund Teknik Üniversitesi
·        Tübingen Üniversitesi
.        Darmstadt Teknik Üniversitesi

Almanyada eğitim seçeneğini düşünürken, bizi neden tercih etmelisiniz ?

Almanya Eğitim danışmanları, Almanyada üniversite öğrenimi hususunda, öğrencilerle iletişim halinde kalarak tamamen öğrenci merkezli çalışmaktadırlar. Almanyada eğitim ve öğrenim için bizi seçtiğiniz takdirde bir dünya boşa para harcamak yerine paranız cebinizde kalır.

Almanya Eğitim, sadece alanında uzman kişiler ile çalışmaktadır. Ve Almanyada üniversite hakkında teferruatlı bilgiye sahip olan ehil kişiler ile çalışmalarını yürütmektedir.

Almanya Eğitim danışmanı olarak bizler başvurularınızı değerlendirirken öncelikli olarak adayların geçmiş akademik çalışmalarını ve tecrübelerini göz önüne alarak değerlendirmelerimizi yapmaktayız. Bu yüzden, bugüne kadar Almanya’da eğitim için başvurularınızı yaparken öğrencilere  %100 kabul başarısı ve yüzlerce referans tarafımızdan sağlanmıştır.

Siz Almanyaya gitmeden önce gerekli bilgileri vererek sizin isteğinize göre konaklama seçeneğinizi yurt veya ev başvurusu üzerinden ayarlamaktadır.

Başvurularınızda ister ingilizce, ister Almanca, ister Fransızca tüm evrak işlerinizi itina ile yerine getirir.      Böylelikle başvurular esnasında olumsuzluk riskini sıfıra indirerek çalışmalarını yürütür.

Almanya Eğitim öğrencilerine Almnaya’ya gitmeden önce gerekli gördükleri soruları cevaplamak için yaklaşık 2 saatlik oryantasyon programları sunmaktadır. Böylece öğrenciler Almanya’da üniversite öğrenimlerini görürken sıkıntı çekmemektedirler.

Almanya Eğitim,  öğrenci adayının durumuna göre Almanyada dil okulu eğitimi almasını gerektiği takdirde, öğrenci adayının dil okulu kaydını yaptırmaktadır. Ve aynı şekilde 1 hafta içerisinde Almanyada Eğitim için vize prosedürlerini itina ile eksiksiz yerine getirmektedir.

Ayrıca ;

Biz, öğrencilerimize yurtdışı eğitim seçenekleri içerisindeki en uygun danışmanlık ve fiyat garantisini sunuyoruz.

Herhangi bir üniversiteye başvuru ve kayıt yaptırmak yerine, öğrencilerimizin gelecek planlarını da göz önüne alarak titizlikle çalışıyoruz.

Almanya’daki üniversiteler konusundaki tüm alternatifler üzerinden öğrencilerimizle birebir ilgileniyoruz.

Çünkü biz eğitimi, bir ticaret aracı olarak değil, hayatın ve geleceğimizin bir parçası olarak görüyoruz.

Çünkü biz Almanya’da üniversite eğitiminiz öncesi size en yararlı oryantasyon programını itina ile sunuyoruz.

Almanyada eğitim planlarken, paranızı çöpe atmayın

Yurdışında eğitim almak için eğitim alternatiflerini düşünen öğrencilerin hesap ettikleri aşamalardan vardır. Bunlardan birisi yurtdışında eğitim görürken, üniversite öğrenimi ve yaşam masraflarım ne kadar olacak? sorusu olmaktadır.

Almanyada üniversite okuma seçeneği, aslında sanıldığının aksine, ekonomik açıdan bir çok Avrupa ülkesinden daha uygundur. Almanyada eğitim almak için gerekli araştırılma yapıldığında, rahatlıkla görülecektir ki, Almanyada üniversite eğitimi almak, bugün bir çok ülkeden daha avantajlıdır. Eğitimler daha çok alternatiflidir ve diğer batı ülkelerine kıyasla daha ekonomiktir.

Almanyada eğitim konusunda, ilk muhasebe edilen aşamaları, diğer ülkelerle de mantıklı bir mukayese etmek gerekiyor. Eğitim seçeneklerine genel olarak göz attığımızda, yurtdışı eğitim düşünen öğrencilerin en çok talep edilen ülkeler İngiltere, Amerika ve Kanada’dır. Fakat bu ülkelerin üniversitelerinin yıllık harç ücretleri hesap edildiğinde yaklaşık 10.000 Euro ile 30.000 euro arası okul fiyatları değişmektedir. Almanyada eğitim seçeneğini değerlendiren bir öğrencinin ise böyle bir kaygısı zaten bulunmamaktadır.

Yurtdışında eğitim seçeneğininde Almanya’yı seçmenin öğrenciler açısından diğer avantajı da öğrencilerin üniversite öğrenimlerini görürken hem ingilizce hem de Almanca görebilmesidir. Öğrenciler dil kursu görerek hem Almancayı hem de İngilizceyi çok uygun fiyatlar ile Almanya’da öğrenebilmektedirler.

Bugün Türkiye’de Almanca dil okulu kur başına 1.400 TL civarındayken, Almanya’da dil okulu yıllık  1350  ile 2500 Euro arası değişmektedir. Yani kur başına sadece ortalama 290 Eur ile 500 Eur arası değişmektedir. Yurtdışı eğitim seçeneğinde diğer ülkeleri tercih eden öğrenciler, özellikle İngilterede bu fiyatın neredeyse 10 kat fazlasını ödemektedirler.

Almanya Eğitim seçeneğini değerlendiren öğrencilerin avantajlarından birisi, bazı üniversitelerde 24 saat, bazı üniversitelerde 12-18 saat açık üniversite kütüphanelerinden tamamen yararlanabilmesidir. Öğrenci böylelikle okulda olsun, olmasın her zaman üniversitenin online erişiminden ve okulun gece-gündüz hizmete açık olan kütüphanesinden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Almanyada Eğitim Avantajları

Almanyada eğitim görmek genel olarak, üst seviyede yabancı dil bilgisi ve pratiği kazandırmaktadır. Yurtdışı eğitimi gören öğrenciler, en az bir yabancı dile oldukça hakim olmaktadırlar. Ülkemizde her ne kadar yabancı dil öğrenme imkanı bulunsa da, bir dili konuşulduğu ortamda öğrenmek farklı olacaktır. Ve yaşanılan kültürde öğrenmek, bir nevi o dil üzerinde çok daha fazla hakimiyet sağlamak demektir. Bu durum elbette Almanyada eğitim alan öğrenciler açısından çok büyük bir avantajdır.

Bir diğer avantajlı durum, Almanyada eğitimin 3 yıl ve dil açısından yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık dahil 4 yıl olmasıdır. Ancak blindiği üzere ülkemizde birçok üniversitede hazırlık ile birlikte lisans eğitimi 5 yıldır. Öğrenciler açısından erken biten kaliteli bir üniversite, iş hayatına daha önce atılma imkanı sağlamaktadır.

Yurtdışında kaliteli üniversitelerden alınan eğitimin sonucunda alınan diplomalar her kapıyı açan bir anahtar kadar avantajlı olmaktadır. Bu diplomalar iş hayatında birçok kaliteli uluslararası şirketin kapısını rahatlıkla açabilmektedir. Ayrıca iş hayatına yeni atılanlar genel itibariyle düşük ücretlerle işe başlamaktadır.

Ancak yurtdışı lisans diplomaları büyük kurumsal firmalarda yüksek ücretler ile işe başlama imkanı sunmaktadır. Ve kişilerin işteki pozisyonlarında yükselmesine katkı sağlayan bir basamak olmaktadır. Tabiki burada öğrencinin Almanya eğitimini lisans düzeyinde öğrenim görürken kendi kişisel çabaları da önemli bir unsurdur.

Almanyada Eğitim Nasıl? Neden Almanyada eğitim ? Almanyada eğitim size neler kazandırır ?

Almanyada eğitim sizlere farklı kültürler arasında farklı bakış açıları ve ufuklar sağlar.

Almanya eğitim gelecekteki kariyeriniz için eşsiz bir fırsattır.

Almanya eğitimi tercih ettiğiniz takdirde Almanca açısından yabancı dil kelime bilgileriniz ve yabancı dil açısından hakimiyet gücünüzü artar.

Daha Prezentabl düşünen bir birey olmanız için ve kendinizi geliştirmeniz için yurtdışı eğitim gereklidir.

Yurtdışı eğitim gördükten sonra daha kritik ve üretken düşünme yeteneğiniz artmış olacaktır.

Gelecekte yurtdışında seyahat ve öğrenim olanaklarınıza daha uygun zemin hazırlayabileceksiniz.

Bugünün ve geleceğin global Dünyasında daha etkin bir biçimde, uluslararası platformda rekabet gücünüz gelişecektir.

Gelecekte size en uygun olan işi bulma imkanınız Almanyada eğitim almanız sayesinde artacaktır.

21.yüzyılın tüm iş imkanlarında yabancı dil bilgisinin önemlidir. Yurtdışı eğitim seçeneğini Almanya üzerinden değerlendiren tüm öğrenciler hem Almanca hem de İngilizce ders göreblirler. Böylelikle yıl içerisinde iki dili birden öğrenme imkanına sahip olurlar.

Almanyada eğitim hususunda tüm detaylı seçeneklerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

    5/5 - (1 vote)